Strugarka czterostronna UNIMAX

dostępna z magazynu

cena 105 000 zł netto

 

Różna dostępna konfiguracja wrzecion pomaga sprostać różnym wymaganiom obróbki – maszyna dostępna jest w układzie 4 – 6 wrzecion. Strugarki serii UNIMAX przeznaczone są do obróbki czterostronnej drewna litego i płyty. Posuw regulowany falownikiem zapewnia krótsze czasy przelotowe. Średnica każdego z wrzecion wynosi Ø40 mm.

Strugarka do mokrego i suchego materiału zbudowana na bazie korpusu z odlewu żeliwa i dodatków ze stopów niewrażliwych i poddanych obróbce termicznej i rezonansowi: taki korpus pochłania i eliminuje drgania, oraz dają gwarancję żywotności maszyny, eksploatowanej nawet przy intensywnym i długotrwałym użytkowaniu. W identycznej technologii wykonane są korpusy wrzecion i blat z naniesionym chromem technicznym CR6. Maszyna wyposażona we wrzeciona ze smarowaniem łożysk, każde wrzeciono z regulacjami w dwu osiach i własnym silnikiem oraz posuw zbudowany na przekładniach olejowych i wałach kardana z rolkami z góry i z dołu, regulowany falownikiem. Dla polepszenia poślizgu podczas pracy na materiale mokrym lub żywicznym w maszynie zainstalowana jest pompa do smarowania blatu środkiem poślizgowym.

Budowa i Przeznaczenie

Seria strugarek UNIMAX oferuje najnowszą technologię, wysoki komfort obsługi i doskonałą produktywność z zachowaniem wyjątkowej relacji ceny do wydajności.

Wydajność

Strugarka czterostronna VANHOLD UNIMAX to przemysłowa strugarka przygotowana do ciężkiego przerobu. Posuw kardan, z płynna regulacją- max 33 m/min. Żeliwny blat umożliwia wydajną pracę i charakteryzuje się wysoką odpornością na ścieranie.

Bezpieczeństwo

Wszystkie komponenty zostają wykonane zgodnie z normami obowiązującymi na terenie UE, a w szczególności z normami obowiązującymi w Rzeczpospolitej Polskiej.

Maszyny posiadają oznaczenia CE, Deklaracje Zgodności, oraz Instrukcje Obsługi.

W standardzie urządzenia zabezpieczające takie jak: blokada elektryczna kabiny oraz krańcówki zabezpieczające graniczne.