Wysokowydajna obrabiarka POWERMAX

Strugarki serii POWERMAX przeznaczone są do obróbki czterostronnej drewna litego, tworzyw drzewnych lub tworzyw kompozytowych. Znajdują zastosowanie przy produkcji listew, okien, podłóg, struganiu belek czy struganiu wstępnym. Wysrównanie, bazowanie, struganie na szerokość i grubość oraz profilowanie wykonywane są w jednym cyklu roboczym. Posuw regulowany inwerterem zapewnia krótsze czasy przelotowe.

Strugarka do mokrego i suchego materiału zbudowana na bazie korpusu z odlewu żeliwa i dodatków ze stopów niewrażliwych i poddanych obróbce termicznej i rezonansowi: taki korpus pochłania i eliminuje drgania, oraz dają gwarancję żywotności maszyny, eksploatowanej nawet przy intensywnym i długotrwałym użytkowaniu.

W identycznej technologii wykonane są korpusy wrzecion i blat z naniesionym chromem technicznym CR6. Maszyna wyposażona w 5 – 7 wrzecion (ze smarowaniem łożysk, każde wrzeciono z regulacjami w dwu osiach i własnym silnikiem) oraz 19 rolkowy posuw (13 walców ciągnących z góry + 6 walców ciągnące z dołu) zbudowany na przekładniach olejowych i wałach kardana, regulowany inwerterem. Dla polepszenia poślizgu materiale mokrym lub żywicznym w maszynie zainstalowana jest pompa do smarowania blatu środkiem poślizgowym.

Wyposażenie dodatkowe

  • Sterowanie z panelu dotykowego
  • Zwiększone moce silników
  • Jointery proste i profilowe
  • Przedłużony stół podawczy
  • Podajnik/ odbiornik elementów