Wysokowydajna obrabiarka HYDROMAX

– prędkość posuwu do 60 m/ min

Średnica każdego z wrzecion wynosi Ø50 mm. Drugie górne i drugie dolne wrzeciono, lewe i prawe pionowe wrzeciona zaopatrzono w jointery. Wszystkie pionowe wrzeciona oprócz pierwszego dolnego poziomego wrzeciona zaopatrzono w podporę łożyskowaną hydro. Każde wrzeciono napędzane jest przez niezależny silnik, co ułatwia obsługę i zapewnia wysoką wydajność.

Ruchomy blat zaopatrzono w dwie grupy pływających rolek podających o średnicy Ø140 mm rozmieszczonych odpowiednio względem górnych rolek posuwu, zwiększając możliwości obróbki.

Strugarka do mokrego i suchego materiału zbudowana na bazie korpusu z odlewu żeliwa i dodatków ze stopów niewrażliwych i poddanych obróbce termicznej i rezonansowi: taki korpus pochłania i eliminuje drgania, oraz dają gwarancję żywotności maszyny, eksploatowanej nawet przy intensywnym i długotrwałym użytkowaniu.

W identycznej technologii wykonane są korpusy wrzecion i blat z naniesionym chromem technicznym CR6. Maszyna wyposażona w 6 wrzecion (ze smarowaniem łożysk, każde wrzeciono z regulacjami w dwu osiach i własnym silnikiem) oraz 20 rolkowy posuw (13 walców ciągnących z góry + 7 walców ciągnące z dołu) zbudowany na przekładniach olejowych i wałach kardana, regulowany inwerterem. Dla polepszenia poślizgu materiale mokrym lub żywicznym w maszynie zainstalowana jest pompa do smarowania blatu środkiem poślizgowym.

HYDROMAX

Wyposażenie dodatkowe

  • Zwiększone moce silników
  • Magazynek podawczy/ podajnik nablatowy
  • Przedłużony stół podawczy
  • Podajnik łańcuchowy
  • Odbiornik elementów