Formatyzerko-czopiarka VANHOLD

Budowa maszyny

Korpus maszyny jest konstrukcją zamkniętą, stalową. Korpusy i stojaki wrzecion z odlewanego żeliwa. Zespoły agregatów umieszczone są w zamkniętych kabinach z wygłuszeniem.

Wrzeciona

Narzędzia tnące – piła i podcinak mocowane są na osi silnika.

Narzędzia frezujące mocowane są na osi wrzeciona, napęd wrzeciona przekazany z silnika za pośrednictwem pasa transmisyjnego płaskiego.

Prędkość obrotowa wrzeciona frezarskiego regulowana 3-stopniowo na przekładni pasowej.

Regulacje wrzecion

Każdy agregat posiada regulacje w dwu płaszczyznach: góra/dół oraz prawo/lewo, agregat czopiarki i piły wyposażony jest w możliwość ustawiania go pod kątami. Regulacja ustawień wrzecion jest manualna. Podnoszenie docisków górnych i rozstaw zespołów agregatów – elektrycznie.

Prowadzenie materiału

Wysokiej jakości prowadnice łańcucha o specjalne budowie, docisk taśmowy od góry i docisk aktywny na agregacie frezarskim gwarantują dokładną obróbkę.

Rozwiązania

W czopiarce zastosowano łożyskowanie łańcucha prowadzącego połączone z dociskiem aktywnym na wrzecionach frezarskich: ułożyskowany łańcuch prowadnika nie wytwarza drgań a docisk aktywny na wrzecionach frezarskich przytrzymuje element w trakcie obróbki. Takie rozwiązanie w połączeniu z dociskiem prowadzącym taśmowym górnym podnosi wydajność, przy zachowaniu jakości i parametrów obróbki. Osprzęt elektryczny; styczniki, zabezpieczenia termiczne, itp. prod. SCHNEIDER.

Wyposażenie dodatkowe

  • Sterowanie z panelu dotykowego
  • Zwiększone moce silników
  • Jointery proste i profilowe
  • Przedłużony stół podawczy
  • Podajnik elementów

Dane techniczne